Jedním klikem do diskuze

Diskuze je nyní propojená s hlavní stránkou pomocí tlačítka diskuze. Dostanete se na ní jedním klikem. Pokud by se vám nedařilo se na diskuzi zaregistrovat, napište příspěvek sem. Musíte ale uvést funkční emailovou adresu, jinak vás nemohu kontaktovat. A mějte strpení, váš příspěvek půjde do schránky, kterou vybírám v několikadenních intervalech.

This entry was posted in Blog and tagged , , . Bookmark the permalink.

22 Responses to Jedním klikem do diskuze

 1. Lucie says:

  Ahoj ! Přeju všem krásné léto !

 2. Jitka says:

  Ahoj, hledam spriznenou dusicku na popovidani si nebo na sport,zkratka bezdetnou kamosku nebo kamarada, hezky den.Jitka

  • Zdeněk says:

   Milá Jitko,
   k tomuto účelu zde slouží “Seznamka” a pokud byste uvedla alespoň věk a místo, tak by to nebyl “výstřel do tmy” ;-)…

 3. Lucie says:

  Jsem strašně ráda, že existují lidé, kteří také nevnímají jako svůj jediný smysl života dítě. Je mi téměř 33 a poslední dobou si už začínám připadat jako méněcenná. Každý se mě ptá na vdávání a děti a mě to neuvěřitelně štve. Nikdy jsem se nechtěla vdávat ani jsem nikdy nechtěla mít děti a vím, že je nikdy chtít nebudu. Podle některých názorů jsem sobec, který si žije vlastní život bez ohledu na nikoho jiného, ale nebyla bych daleko víc sobecká, kdybych měla děti s takovýmto přístupem?

  • Nika Nokidding says:

   Samozřejmě máš pravdu. Nemůžeš být sobecká vůči někomu, kdo neexistuje. Naopak vyrobit si děti jenom proto, že to dělají ostatní není nic altruistického. Lidi zaměňují konformitu za altruismus a logický přístup za sobectví.

   • chromesthesia says:

    … A o co méně “sobecké” je nás nutit, ať se rozmnožujeme pro radost druhých? Jsem šťastně dobrovolně bezdětná a už mám v okolí pár lidí, kteří se sami množit víc chtěli, než je někdo nutil, a už mi začali říkat, jak mi závidí tu svobodu. x))

  • hellcat says:

   Tady ty hlášky, že to je sobecké začínám brát, jako pouhou závist zoufalců, kteří už jsou tak zničení, že pouze “živoří” a závidí nám, že “žijeme” ;-). Kdyby si libovali v tom, jak je to s dětmi úžasné a jak život bez nich by byl o ničem, tak by Vás a všechny bez dětí litovali a snažili se přesvědčit, abychom změnili názor, ale tím, že nám nadávají jenom dokazují to, že už jsou z toho ztrhaní a prostě závidí :-).

   • chromesthesia says:

    Většina lidí se nejdřív automaticky množí a teprve potom zjistí, kolik mají kolem dětí práce. Já jim do toho nekecám, proto nechápu, proč pořád slyším požadavky na to, ať se já množím pro jejich radost nebo ať se účastním jejich kolotoče rodičovských povinností, já jsem ty děti neporodila, co já s tím. Mám 36 let, přičemž už od věku 31 na mě padají poznámky, že mi je brzo 40. Tak když už těch 5 let je mi 40, proč si o rozmnožování neřeknou někomu mladému, proč se mám do toho kolotoče honit, když jsem podle okolí “ve věku a plno věcí mám nechat mladším”, tak ať si ty mladší, které to vidí jako smysl života, i rodí. Já “v tom věku” chci mít tím víc svůj klid, a vše pro to dělám.

 4. Zuzana says:

  Ahoj všichni, jsem ráda že jsem narazila na skupinu podobně založených lidí a že vím že existuje více takových lidí jako jsem já a tudíž si přestávám připadat jako nějaký exot. Je mi 46 let, miluji přírodu, hory, kolo, běžky a turistiku, cvičím jógu a zajímám se o alternativní životní směry. Jsem vdaná, manžel má podobné zájmy. Mateřské pudy jsem nikdy neměla, ne snad proto že bych děti tak naprosto nesnášela ale na svých koníčcích a zájmech velmi lpím, navíc jsem velmi časově pracovně vytížená a musím se přiznat, že jsem nikdy nebyla ochotná podřídit svůj zaběhnutý styl života potřebám případného dítěte. Uznávám sice, že tento můj přístup je poněkud sobecký, ale zároveň jsem si vědoma, že pokud bych v tomto smyslu sobecká být přestala , stala bych se zároveň velice nešťastnou a jako nešťastná bytost bych nebyla schopná zodpovědně své dítě vychovávat. Myslím, že představa že má každý člověk mít dítě je nesmyslná. Každý člověk je přece jiný, nemůžou žít všichni stejným způsobem. Navíc si myslím, že je nesmysl tvrdit, že dítě nepřináší do života žádné omezení. Myslím si, že by si dítě měli pořizovat jen lidé, kteří o sobě naprosto jistě vědí, že jsou schopni věnovat se zodpovědně jeho výchově na úkor svých vlastních zájmů a též se na jeho výchovu cítí dostatečně zralí a způsobilí. Také je důležité umět dobře zvládat stres, který dnešní doba přináší. To že někdo dosáhne biologicky věku 30 nebo více let, neznamená, že nutně musí být duševně na úlohu rodiče způsobilý. Proč si otevřeně nepřiznat, že se k určité úloze, kterou ode mne společnost očekává prostě nehodím ? Myslím, že ke spokojenému a vyrovnanému životu patří i umění, vyrovnat se s tím, že se v něčem odlišuji od většiny populace a také to, umět se oprostit od závislosti na tom, co si o mne myslí moje okolí. Já sama si musím prostě otevřeně přiznat že velice špatně zvládám stres, když mám jen trochu více pracovních povinnost než je obvyklé, jsem velice podrážděná a nevrlá, potřebuji veškerý svůj čas věnovat v klidu své práci a péče o jakoukoliv další osobu mě v této situaci velice psychicky vyčerpává. Pokud bych neměla časovou možnost vybít svůj stres sportem a pobytem v přírodě, byla bych asi buď na práškách nebo mrtvá.
  Navíc co kdyby se moje dítě narodilo postižené a potřebovalo by mojí stálou pozornost a péči ? Na otázku okolí, jestli mi nevadí, že ve stáří budu úplně sama, musím odpovědět, že mi to samozřejmě vadí, neznám nikoho komu by to nevadilo, ale takový už je život, myslím, že život prožitý ve stresu by mě asi vadil víc než samota ve stáří. Zdravím všechny ! Zuza

 5. Lucie says:

  Zuzko nejenže s tebou naprosto souhlasím, ale hlavně ti rozumím. Samozřejmě, že představa toho, že budu na stáří sama je dost nepříjemná, ale konec konců, znám případy, kdy si sice lidé děti nebo dítě pořídili a to pak stejně zmizelo někde v zahraničí a rodiče zůstali sami tak jako tak. I já miluji svoje koníčky, sport apod. a nevzdám se tohoto životního stylu ani za nic. A jestli budu jednou litovat? Možná ano, ale kdybych měla teď mít děti, litovala bych už od té doby, protože bych byla nešťastná a přesně jak píšeš, i ty děti.

  • Katty says:

   Zdravím,dámy.je mi skoro 36 let, mám super práci, svůj byt i přitele.Za svůj život jsem nepocítila touhu po dítěti.Já jsem nebyla špatná z toho, že moje kámošky jsou těhotné, ale z toho, že já takovou potřebu nemám.A nechci dělat něco jen proto,abych splnila společenskou normu.Jsem velice ráda,že je nás vic stejně smýšlejících. Navíc-kde máte jistou , že by se dítě opravdu postaralo na stáří.Znám spoustu případů, kdy dítě bylo třeba alkoholik atd,v podstatě člověk který nebyl schopný se starat o sebe,natož o nemohoucí rodiče.

   • Zuzana says:

    Ahoj, naprosto mě fascinuje, jak lidé často mluví o narození dítěte jako “pořídit si dítě”. Pořídit si mohu psa, nový gauč ale dítě ? Jako by celý proces těhotenství, a porodu bylo něco co ani nestojí za řeč. Moje máma měla tak hrozný porod, že říkala že to vůbec nešlo vydržet, tahaly mě kleštěma, přičemž jí zpřetrhaly různé vazy (vpodstatě ji částečně utrhly dělohu). Nikdy pak již nebyla úplně vpořádku, následky má doteď, měla tzv. poporodní kýlu. Šla na operaci až v 75 letech, kde ji rovnou provedly hysterektomii. Bohužel ani po této operaci není zcela v pořádku, je znát že v těle není všechno tak jak má být, stále někde něco tlačí a táhne. Když už pominu těhotenství a vůbec vše okolo dítěte – starání a tu strašnou fůru času, kterou mu musím věnovat, vím, že k porodu by mě nikdo za žádnou cenu nedonutil, určitě bych šla na potrat. Nejsem masochista a žádné dítě by mě za takovou hrůzu nestálo. Nechápu, jak mohou někteří muži partnerku nutit do těhotenství a porodu, přála bych jim aby museli něco takového zažít na vlastní kůži, možná by pak změnili názor. Zuzana

 6. oli says:

  Ahoj chudinka Zuzky mama..ty jo fakt ostry. Me zase nejvic doráží ty krasne prdelky co mi hlásí: no mas pravy cas! jak me mohou soudit? znate nekoho kdo tuto vec rozkazuje? rika mi to i mamka..rozumeli jsme si ale co se tyce deti,babickovstvi,matere,matersky pud, prispevky a vyplaty od pracujicich a danovych platicich a blabla..na dite?? holky a pani asi se zahrabu

 7. petrusha says:

  Ahoj Niko, omluvám se, jestli něco spamuju, ale moc ráda ych se zaregistrovala na těchto stránkách. Bohužel mi ani po dvou dnech nedorazil aktivační email a nemohu na Tebe sehhnat kontakt.
  Děkuji
  Petra

  • Nika Nokidding says:

   Ahoj Petro,

   to mi mrzí, že Ti to nešlo, ale vidím, že se Ti podařilo se zaregistrovat pod jiným jménem a emailem.
   Tak tím je to vyřešené, těším se na Tvoje příspěvky.
   Nika

 8. Jana Tlapka says:

  Ahoj, všichni
  jsem členka bývalého Nokiding mám už 80 let pracuji jako lékařka, dosud jsem single, rodina a děti mi přišly vždy emočně zatěžující a nepřitažlivé nikdy jsem statusu single nelitovala mohla jsem mít spoustu aktivit a zájmů a čas na přátele a povolání zatímco nyní moje dětné přítelkyně pláčí nad nevydařenými dětmi, snachami a nemocnými vnoučaty. Ale myslím, že bylo jím dáno mateřství genetickým imperativem.
  Vaše Tlapka

  • Dana says:

   Můžu se Vás na něco zeptat soukromě, napsala bych email, nerada bych řešila přes veřejné stránky, budu Vám vděčná za radu.Dana

  • Dana says:

   Ještě dodám , můj jediný mail má me příjmení, poprosila bych , nemáte mail , na který bych napsala? Děkuji za ochotu.

  • Jakub Kulhánek says:

   Super názor 🙂

 9. Irena Doubkova says:

  Přeji všem bezdetnym hodně štěstí do nového roku 2017 a take tolerantnější postoje okolí k našemu životnímu stylu bez břemen. Iriska

 10. Martina says:

  nemám k deťom vzťah, neznášam ich, keď si predstavím, že by som mala dieťa, príde mi zle od žalúdka…
  Moja mama mala 4 deti, a zničila si tým život. Vnímala som to už od malička, že tak nechcem dopadnúť…

  40-duvodu-proc-nemit-deti.pdf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *